ČISTI PLAMEN

Iz današnjega evangelija: Ker pa od veselja še niso verjeli in so se čudili, jim je rekel: »Imate tukaj kakšno jed?« Ponudili so mu kos pečene ribe. Vzel jo je in jo vpričo njih pojedel. Tedaj jim je odprl um, da so doumeli Pisma. Rekel jim je: »Tako je pisano: Mesija bo trpel in tretji dan vstal od mrtvih, in v njegovem imenu se bo oznanilo vsem narodom spreobrnjenje v odpuščanje grehov, s čimer bodo začeli v Jeruzalemu. Vi ste priče teh reči.« (Lk 24, 35-48)

IZ NAUKA CERKVENIH OČETOV: sv. Gregor Veliki razlaga, da »na ognju pečena riba pomeni trpljenje Jezusa, Srednika med Bogom in ljudmi. On se je namreč blagovolil potopiti v vode človeškega rodu. Sprejel je, da mu bo naša smrt zadrgnila zanko ter bo postavljen na ogenj, da bo prenašal bolečine v času trpljenja«.

Prosite Gospoda žetve

Teden molitve za nove duhovne poklice

Teden molitve za duhovne poklice (diakon, duhovnik, redovnik, redovnica, misijonar…) nas spominja, da je poklicanost dar Boga samega. Ta klic lahko nekdo prepozna in naj odgovori ali pa ga zavrne. Božjega klica lahko kdo ne sliši razločno in tako niti ne ve, da je poklican.

Evangeliji poročajo, da se je Jezus ozrl po učencih in jih poklical. Ni jih prepričeval ali gledal na njihove kvalitete, enostavno jih je povabil, naj hodijo za njim. Nekateri izmed njih so nagovorili svoje prijatelje in jih pripeljali k Jezusu. Šele, ko so bili z Gospodom in z njim vztrajali na poti, so utrdili vero in poklicanost ter postali pravi nosilci oznanila novega življenja za druge.

Teden molitve za duhovne poklice je za Cerkev priložnost za okrepljeno molitev, da bi poklicani prepoznali Božje povabilo in naj odgovorili pritrdilno. Gospod kliče tudi po drugih ljudeh, zato pomislimo, ali je kdo v našem okolju, ki kaže znamenja Božjega klica. Nagovorimo ga in spodbudimo k razmisleku, ali ga Gospod morda kliče. Odločitev mora biti vedno njegova, svobodna in osebna. Molitev Cerkve pa je priprošnja Bogu, da poklicanim da svojega Duha razločevanja, poguma in trdne vere ter vztrajnosti na poti.

Andrej Saje, novomeško škof v knjižici za teden molitve

MAŠE ZA NOVE DUHOVNE POKLICE: v vsaki župniji naj bi se enkrat na mesec darovala sv. maša za nove duhovne poklice. V naši župniji se redno opravljajo maše za nove duhovne poklice na prvi četrtek v mesecu. Bog lonaj vsem, ki redno prispevate za ta namen z darom, ki ga oddajate v nabiralnik, kjer je reža za ta namen. Vabim vas, da se radi udeležite teh maš in češčenja po njih.

URADNE URE: bodo v torek, 16. 4. od 9.00 – 10.00. V tem času lahko oddate tudi svoj dar za pripravo nove maše. Na voljo bo eden iz odbora.

ŽUPNIJSKI PASTORALNI SVET: sestanek bo v torek, 16. 4. po maši.

HIŠA DOBRE VOLJE: duhovni program bo v sredo, 17. 4. ob 10.00.

SREČANJE ZA STARŠE: 4. in 5. razreda bo v sredo, 17. 4. ob 19.45 v učilnici.

ČEŠČENJE NAJSVETEJŠEGA: v četrtek, 18. 4. po maši do 20.00.

SREČANJE ZA MAME: bo v petek, 19. 4. ob 19.30 v učilnici.

SHOD SV. JURIJA: zunanji praznik zavetnika naše cerkve bomo praznovali prihodnjo nedeljo. V ta namen vas naprošamo da pripravite pecivo, narezek ali kakšen drugačen prigrizek. Vse to prinesete pred drugo mašo v dvorano.

NAŠI RAJNI: od nas se je poslovila Lucija (Lučka) Budin, Miren. RIP.

MOLITEV: Tiha priča velike noči

Blagoslovljena si, o Marija, tiha priča velike noči! Ti, Mati Križanega sina zdaj Vstalega, ki si v uri bolečine in smrti ohranila goreč plamen upanja, uči tudi nas, da bomo v protislovjih sedanjega časa prepričane in vesele priče večnega sporočila življenja in ljubezni, ki ga je svetu prinesel vstali Odrešenik. Sv. JP II.

PON.

4. velikonočna nedelja

+Marija Pahor

Za župnijo

Čisti plamen izdaja in odgovarja Robert Ušaj, žpk: 031 718 295; robert.usaj@rkc.si

TRR Župnije Miren: SI56 0475  0000  3163  512; bolnišnični duhovnik: 069 985 790.