ČISTI PLAMEN

Iz današnjega evangelija: Tisti čas je Jezus rekel: »Jaz sem dobri pastir. Dobri pastir dá svoje življenje za ovce. Najemnik pa, ki ni pastir in ovce niso njegove, pusti ovce in zbeži, ko vidi, da prihaja volk, in volk jih pograbi in razkropi. Je pač najemnik in mu za ovce ni mar. Jaz sem dobri pastir in poznam svoje in moje poznajo mene, kakor Oče pozna mene in jaz poznam Očeta. Svoje življenje dam za ovce. (Jn 10, 11-18)

POVZETEK ZAPISNIKA 11. SEJE ŽPS

Seja ŽPS je bila v torek, 16. 4. Prisotnih je bilo 9 članov. Trije člani so se opravičili.

Dnevni red:

• Župnik je zbrane seznanil, da se je Odbor za glasbo dvakrat sestal. Na drugi seji je odbor izbral repertoar za novo mašo.
  • Člani ŽPS so oblikovali seznam članov Odbora za krašenje, ki bo poskrbel za notranjo okrasitev cerkve za slovesnost nove maše. Cilj odbora je, da pritegne k sodelovanju čim več župljanov. Nekaj predlogov smo podali na sami seji. Seznam članov bo objavljen, ko dobimo vsa soglasja.
  • Dogovorili smo se, kdo je odgovoren za pripravo vencev za cerkev.
  • Člani ŽPS so bili soglasnega mnenja, da se zunanjo okrasitev prepusti prebivalcem Brega (pred cerkvijo). Določili smo, kdo naj se pogovori z Bregovci.
  • Na čiščenje cerkve bomo povabili vse župljane. V ta namen bo v cerkvi pripravljen list, na katerega se boste lahko vpisali. List bo na voljo v nedeljo, 2. 6. Čiščenje bo v sredo, 26. 6. od 17.00 dalje.
  • Na naslednji seji se bo ŽPS dogovoril glede sodelovanja pri novi maši (uvodi v posamezni del maše, prošnje…).
  • Praznovanje Svetega Rešnjega Telesa in Krvi. V ta namen bo sestanek v ponedeljek, 13. 5. po maši.
  • Zaključek veroučnega leta bo v nedeljo, 9. 6. 2024.
  • Šmarnice: veroučenci od 1. do 5. razreda so povabljeni, da se namesto verouka udeležijo šmarnične pobožnosti vsaj en dan v tednu. Običajno gre za dan, ko bi sicer imeli veroučno uro.
  • Romanje na Sv. Goro. ŽPS se bo o tem pogovoril na naslednji seji. V romanje bodo vključene vse tri župnije.

Zapisnik povzel župnik.

SREČANJE ZA STARŠE: 1. in 2. razreda bo jutri, 22. 4. ob 19.30 v učilnici.

URADNE URE: bodo v torek, 23. 4. od 9.00 – 10.00. V tem času lahko oddate tudi svoj dar za pripravo nove maše. Na voljo bo eden iz odbora.

SREČANJE BIRMOVALCA Z BIRMANCI IN STARŠI: bo v torek, 23. 4. Birmanci iz vseh treh župnij se bodo srečali z g. dr. Jurijem Bizjakom ob 18.00 v dvorani Vere Lestan. Istočasno bo srečanje za starše birmancev v učilnici. Na tem srečanju se bomo pogovorili o poteku sv. birme, ki bo v soboto, 11. 5. ob 10.00 na Gradu. Ob 19.00 bo g. škof daroval sv. mašo za birmance, starše, botre in vse ostale župljane. Vabljeni! G. škof na dan zavetnika naše cerkve praznuje tudi svoj god. God praznujemo takrat, ko je na koledarju zapisano ime svetnika, po katerem nosimo ime. Kristjani izbiramo za svoje otroke krščanska imena v slovenski obliki.

ČEŠČENJE NAJSVETEJŠEGA: v četrtek, 25. 4. po maši do 20.00.

SKUPINA ZA MAME: srečanje bo v petek, 26. 4. po maši.

BLAGOSLOV ZNAMENJA: danes ob 17.00 bo blagoslov obnovljene kapelice Srca Jezusovega v Šempetru ob krožišču pri Hoferju.

PON.

5. velikonočna nedelja

Za zdravje

Za župnijo

Čisti plamen izdaja in odgovarja Robert Ušaj, žpk: 031 718 295; robert.usaj@rkc.si

TRR Župnije Miren: SI56 0475  0000  3163  512; bolnišnični duhovnik: 069 985 790.